Breadcrumbs
Kalendarz wydarzeń
Banners
O szkole
W naszej szkole to oczywiste, że...
Kliknij w link, aby zobaczyć filmik pt. "Witajcie w naszej bajce"
Prezentacja multimedialna - Rekrutacja 2019/2020
Prezentacja multimedialna szkoły (13.05.2017)[30,22 MB .ppt]
Fotograficzny zapis przeszłości cz. 1 (13.05.2017) [26,56 MB .ppt]
Fotograficzny zapis przeszłości cz. 2 (13.05.2017) [31,60 MB .ppt]
Szkoła Podstawowa w Gogolewie jest szkołą publiczną z ponad siedemdziesięcioletnią tradycją .
Pierwszy zapis w kronice szkolnej pochodzi z dnia 7 marca 1945 r.
„Po niecałych 6 latach ciężkiej okupacji została wieś nasza oswobodzona przez wojska radzieckie" - tak zaczynała swoją kronikę Irena Rogaczewska, pierwsza nauczycielka szkoły.
"Dniem, który przywrócił mieszkańcom wsi wolność i swobodę posługiwania się językiem ojczystym był 7 marzec 1945 r. Wieś została bardzo zniszczona wskutek działań wojennych. Zniszczenie to odbiło się również na szkole. Początki nauki odbywały się w bardzo ciężkich warunkach. Strzaskany dach, brak okien, drzwi i najpotrzebniejszego sprzętu bardzo utrudnił pracę nauczycielce i dzieciom. Zostały gołe ściany, w dodatku nie całe, a postrzelane od kul. Cała biblioteka, obrazy, książki i pomoce naukowe były przez okupanta zniszczone doszczętnie; nauczyciel prowadzący zajęcia zdany był na własną inicjatywę”.
Od roku szkolnego 1999/2000 jest to szkoła 6 klasowa ( po wprowadzeniu ustawy z 1999 r.).
Po 64 latach istnienia szkoła podstawowa w Gogolewie doczekała się patrona. Został nim działacz kociewski Juliusz Kraziewicz. Uroczystość nadania imienia odbyła się we wtorek 10 listopada 2009 r. i została połączona z pasowaniem pierwszaków na uczniów oraz obchodami Święta Niepodległości.
Organem prowadzącym Szkołę Podstawową im. J. Kraziewicza była Gmina Gniew do 31.08.2012 r.
Dnia 1 września 2012 roku szkołę przejęło Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich z siedzibą w Częstochowie i powstała PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA SPSK w Gogolewie.
Dyrektorowanie szkołą objęła mgr Barbara Vogler.
23. kwietnia 2013 r. w szkole odbyła się uroczysta Msza święta pod przewodnictwem ks. bpa diecezjalnego Ryszrda Kasyny z Poświeceniem Krzyży i obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej - symboli wiary, które następnie zostały zawieszone w miejscu wspólnej modlitwy i w salach lekcyjnych.
Krzyże oraz obrazy przekazały placówce Prezes Stowarzyszenia Szkół Katolickich Violetta Błasiak i dyrektor Maria Chodkiewicz.
Dnia 1. marca 2014 r. po rezygnacji pani Barbary Vogler stanowisko dyrektora szkoły obejmuje mgr Sebastian Łania.
13 maja 2017r. w setną rocznicę objawień Matki Bożej z Fatimy szkoła przyjęła imię i sztandar Św. Dzieci z Fatimy.
Relacja z uroczystości nadania szkole imienia i szatndaru Św. Dzieci z Fatimy.